Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

Biznes

Czy warto inwestować w szkolenia ze zmian podatkowych?

Przepisy w prawie podatkowym zmieniają się bardzo często. Większość przedsiębiorców nie ma wystarczająco dużo czasu, żeby być ze wszystkimi zmianami na bieżąco, dlatego warto uczęszczać na szkolenia ze zmian podatkowych.

Zalety szkoleń ze zmian podatkowych
Należy mieć na uwadze, że niedostosowanie się do obowiązującego prawa podatkowego skutkuje poważnymi konsekwencjami. Uczestnicy szkolenia mają okazje poznać schematy podatkowe oraz praktyczne aspekty stosowania przepisów prawa. Zmiany z reguły dotyczą podatków: PIT, CIT oraz VAT. Mechanizmy, które są nakładane na podatników mają duży wpływ na działalność finansową firmy. Dodatkowo systematycznie nakładane są nowe obowiązki. Szkolenia podatkowe skierowane są głównie do prezesów, dyrektorów, managerów oraz osób, które są odpowiedzialne za sferę finansową przedsiębiorstwa. Jednak z takich szkoleń może tak naprawdę skorzystać każdy kto odczuwa taką potrzebę. Nowe regulacje prawne mogą powodować przestoje, dlatego warto mieć wiedzę, która pozwoli ominąć takie problemy. Osoby, które nie stosują się do zmian podatkowych mogą otrzymać kary administracyjno-skarbowe. W prowadzeniu własnej działalności najważniejsze jest utrzymanie ciągłej płynności finansowej. Przepisy podatkowe zmieniają się nawet kilka razy w roku, dlatego bycie na bieżąco ze wszystkim jest dość problematyczne. Nieprzestrzeganie prawa może narazić niczego nieświadomych podatników na dotkliwe kary finansowe. Taka sytuacja może doprowadzić do spadku prestiżu firmy, a to z kolei skutkuje utratą zaufania dotychczasowych klientów. Szkolenia podatkowe ułatwiają dostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów.

Nowe regulacje podatkowe
Na takie szkolenia można również wysłać najlepszych pracowników. Zaangażuje to ich jeszcze bardziej do pracy, a jednocześnie pozwoli im nabyć nowe umiejętności. Pracownicy, w których się inwestuje utożsamiają się z firmą oraz czują się docenieni. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone 30 listopada 2020 roku. Większość jest niekorzystna dla podatników, a wśród nich wymienić można zlikwidowanie ulgi abolicyjnej oraz opodatkowanie spółek komandytowych podatkiem CIT. Niektóre spółki jawne również zostały objęte tym podatkiem. Zmiany dotknęły także ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Najwięcej zmian dotyczy oczywiście podatku dochodowego. Nowe regulacje wprowadzone zostały jednak również w kwestii podatku VAT. Dla działalności inwestycyjnej przewidziano warunki preferencyjne. Od tej pory można zastosować dwa alternatywne warianty opodatkowania. Wśród nich znajduje się tak zwany CIT estoński, czyli ryczałt od dochodów spółek kapitałowych.